Charitativní mise J.S. Tsori Dečhen Rinpočheho

Rinpočhe ve svém mládí nabyl velké množství životních zkušeností – na vlastní kůži zažil, jaké to je, ocitnout se bez střechy nad hlavou, bez oblečení a bez pravidelné stravy. I z tohoto důvodu je jednou z jeho hlavních životních priorit podporovat chudé komunity v Indii a Nepálu a podávat pomocnou ruku rodinám, které to potřebují nejvíc.

V Nepálu ani v Indii neexistuje sociální systém, který by podporoval občany v krizových situacích. Rodiče, kteří nezvládají nakrmit všechny své děti, se často uchylují k tak zoufalým řešením jako je vyhnání vlastního dítěte proto, aby zachránili alespoň ostatní sourozence. Rinpočhe proto buduje v obou zemích kláštery, které berou takovéto sirotky do své péče. Kláštery poskytují dětem pravidelnou lékařskou péči, stravu, nocleh a dávají jim možnost stát se mnichem, buddhistickým praktikujícím. Stejně tak se jim dostává základního vzdělání podle indického či nepálského práva. Děti nejsou ničím vázány a mohou z klášterů kdykoli odejít. Někteří sirotci využívají tyto podmínky po nějakou dobu na zotavení a pak se vracejí do běžné společnosti, zatímco jiní v klášterech zůstávají a věnují se buddhistické praxi a studiu dále.

Tsori Rinpočhe přijímá do kláštera nové chlapce

Více o Tsori Dečhen Rinpočhem

Starší pomáhají mladším

Tsori Rinpočhe všechnu péči a vzdělaní poskytuje dětem zdarma a financuje ji pouze z darů svých podporovatelů a sympatizantů. V Nepálu ani v Indii neexistují grantové programy mířené na podobnou charitativní práci a byrokratické překážky, které musí Rinpočheho a jeho žena Karzang při organizaci překonávat, jsou obrovské.

Staňte se i vy podporovateli Rinpočheho aktivity v Indii a Nepálu.

Děkujeme ❤

Při zadávání pravidelné platby prosím použijte účet 5465128349 / 0800.

Pro zaslání jednorázového příspěvku: