Náš učitel

Jeho Svatost Drubwang (tib. གྲུབ་དབང་, titul znamenající doslova „mistr mezi mistry meditace“) Tsori Dečhen Rinpočhe je významný učitel tibetského buddhismu školy Ňingma a důležitý držitel linie odkazu tzv. ukrytých učení Longčen Ňingthig.

Ve svých třech letech byl rozpoznán jako třetí inkarnace velkého praktikujícího Tsori Dečhen Rinpočheho z východotibetského Čamda. V sedmi letech Rinpočhe vstoupil do kláštera Namdroling v indickém státě Karnataka, úspěšně absolvoval tradiční klášterní vzdělání a stal se jedním z hlavních žáků J.S. Penora Rinpočheho (1932-2009), tehdejšího hlavního představitele školy Ňingma. V rámci svých studií se věnoval hlavně buddhistické meditaci, filozofii, ale i tradiční tibetské medicíně. Na přání Jeho Svatosti Penora Rinpočheho potom učí buddhismus ve Spojených státech amerických a v mnoha dalších místech po celém světě.

J.S. Penor Rinpočhe

Rinpoče vychovává se svou ženou Khandro Karzang Dolmou tři děti a jejich nejmladší syn, Tulku Samdrub Dordže Rinpočhe, známý také jako Šema Terčhen Rinpočhe, byl v roce červnu 2018 slavnostně inaugurován jako inkarnace tertöna Čhödžung Lingpy. Intronizaci prováděla Jeho Eminence Tertön Namkha Drime Rinpočhe, hlavní představitel linie Ripa spadající pod školu Ňingma a jeden z mála žijících autentických tertönů.

Tsori Dečhen Rinpočhe s rodinou

Rinpoče vybudoval a vede kláštery v indickém Mainpatu a v nepálském Pharpingu. Jeho hlavním humanitárním posláním je podpora tisíců tibetských utečenců žijících v indických uprchlických táborech. Pravidelně je také zván jako přednášející na mezinárodních buddhistických konferencích.

J.S. Drubwang Tsori Dečhen Rinpočhe